32.2 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

Urzędniczka Ministerstwa Sprawiedliwości zatrzymana przez CBA

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Funkcjonariusze z warszawskiej delegatury CBA zatrzymali w czwartek Marzenę K., urzędniczkę Ministerstwa Sprawiedliwości – poinformował Agencję Informacyjną Polska Press wydział prasowy CBA. Sprawa ma związek z reprywatyzacją w Warszawie. 

 

Marzena Kruk, która jest współwłaścicielką działki przy ulicy Chmielnej 70 w centrum Warszawy. Kobieta jest także jedną z podejrzanych w głośnej aferze reprywatyzacyjnej. W czwartek doszło do jej zatrzymania przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Tym samym wrocławscy prokuratorzy i śledczy z Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszli do kolejnego etapu postępowania ws. Marzeny K. Czynności cały czas trwają i kolejne informacje będę przekazywane w najbliższym czasie.

W całej sprawie chodzi o sposób odzyskania przez kobietę odebranej w przeszłości działki przy ulicy Chmielnej 70. Warszawski Ratusz w ramach rekompensaty za nieruchomość odebraną na mocy dekretu Bieruta przekazał Marzenie K. kwotę 38 milionów złotych. Problem polega na tym, że nie była to jej rodzinna nieruchomość, a jedynie odkupione roszczenie od poprzednich właścicieli.

Postępowanie Marzeny K. prowadzone jest na podstawie zawiadomienia złożonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na podawaniu nieprawdy w oświadczeniu majątkowym za lata 2009-2015. Zawiadomienie zostało złożone w maju tego roku.

Damian Witek AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520