Urszula Dudziak świętuje 75 urodziny. Prezydent śle życzenia

Urszula Dudziak świętuje 75 urodziny. Prezydent śle życzenia

Prezydent Andrzej Duda złożył życzenia urodzinowe Urszuli Dudziak. Kompozytorka i wokalistka jazzowa kończy dziś 75 lat.

Andrzej Duda napisał w liście skierowanym do artystki, że w powszechnej i zgodnej opinii należy ona do grona najwybitniejszych wokalistek jazzowych. “Pani bogata twórczość czerpie z korzeni tego gatunku, a jednocześnie od początku rozwija się w rytmie odkrywczych poszukiwań. Perfekcyjne wykonanie, piękno głosu, a nade wszystko siła Pani muzycznej wyobraźni wprowadzają odbiorców w te rejony sztuki, gdzie śpiew potrafi wyrazić szerokie spektrum emocji i całą gamę wrażeń. Zarówno liczne koncerty, jak i nagrania płytowe potwierdzają Pani znakomitą technikę wokalną, która od lat zachwyca melomanów i krytyków muzycznych, a także stanowi inspirację dla młodych muzyków” – napisał prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że Urszula Dudziak współpracując z największymi indywidualnościami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej, zawsze pozostawała niezależną artystką, dla której każdy etap twórczego rozwoju jest punktem wyjścia do odkrywania nowatorskich interpretacji. Zaznaczył, że jej artystyczne dokonania odzwierciedlają dobrze znaną prawdę, że jazz to muzyka tworzona ponad granicami przez ludzi wewnętrznie wolnych. “Myślę tu zwłaszcza o czasach, gdy pełen autentycznej pasji fenomen polskiego jazzu był formą niezgody na szarą rzeczywistość PRL-u” – napisał prezydent.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/prezydent.pl/dwi/dabr

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0