Urodziny Radia Maryja

Urodziny Radia Maryja

Premier Mateusz Morawiecki podziękował Rodzinie Radia Maryja za dotychczasową działalność. W Toruniu odbywają się uroczyste, 27. urodziny katolickiej rozgłośni.

Szef rządu podkreślił zasługi Radia Maryja dla Polski w ciągu ponad ćwierćwiecza działalności. Mateusz Morawiecki podziękował radiu za troskę o losy naszego kraju.
Wcześniej list prezydenta Andrzeja Dudy do zgromadzonych na urodzinowych uroczystościach Radia Maryja odczytał minister z jego kancelarii Adam Kwiatkowski. Prezydent napisał, że toruńska rozgłośnia od zawsze była i jest przestrzenią otwartej, konstruktywnej dyskusji ludzi wiary i polskich patriotów, forum wspólnej modlitwy oraz płaszczyzną spotkania i ofiarnej współpracy w służbie Bogu i ludziom.
“W ten sposób uwolniona została znaczna część olbrzymiego duchowego i społecznego potencjału polskich katolików” – napisał Andrzej Duda. Podkreślił, że Radio Maryja oraz skupiona wokół niego społeczność słuchaczy, wspólnot modlitewnych, uczonych, dziennikarzy, liderów opinii, społecznych działaczy oraz wielu innych ludzi dobrej woli podejmuje wyzwanie przekazywania patriotycznych i duchowych wartości.
W toruńskich uroczystościach biorą udział przedstawiciele władz kościelnych, państwowych i lokalnych.

(IAR)/wcześn./dwiCOMMENTS

WORDPRESS: 0