12.3 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

Uroczysta Pasterka w Betlejem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Betlejem rozpoczyna świętowanie Bożego Narodzenia. Do uznawanego za miejsce narodzin Chrystusa miasta w Autonomii Palestyńskiej przyjeżdżają goście z całego świata. W południe przez miasto przejdzie uroczysta parada harcerzy, a w nocy łaciński patriarcha Jerozolimy odprawi uroczystą Pasterkę.

Jak co roku przed Świętami Betlejem przeżywa oblężenie. Przyjeżdżają tam goście z całego świata. Jak mówi pracujący w Izraelu ksiądz Piotr Żelazko, miasto Betlejem jest przygotowane na Boże Narodzenie. “Na centralnym placu, przed Bazyliką Bożego Narodzenia stoi ogromna choinka. Wszystko zaczyna się w południe pięknym, kolorowym marszem w akompaniamencie harcerzy, którzy przygrywają na bębnach i dudach. Jest to bardzo kolorowe i żywe” – dodaje ksiądz Żelazko.
O 23.00 we franciszkańskim kościele świętej Katarzyny rozpocznie się modlitewne czuwanie, a o północy Pasterka. Na zakończenie mszy duchowni przejdą w procesji z figurką Dzieciątka Jezus do pobliskiej Groty Narodzenia. Figurka zostanie złożona na 14-ramiennej gwieździe, położonej w miejscu narodzenia Chrystusa.
Jak podkreśla w rozmowie z Polskim Radiem ksiądz Piotr Żelazko, jak co roku można spodziewać się ogromnej frekwencji podczas Pasterki w Betlejem. “Każdy chciałby uczestniczyć w tej jednej jedynej Pasterce, dlatego Patriarchat Łaciński rozdaje specjalne bilety. Trzeba się na nie zapisać dużo wcześniej. Kilkaset osób będzie mogło wejść do kościoła. Pozostali uczestniczą we mszy przed Bazyliką za pośrednictwem telebimów” – dodaje polski duchowny.
W nocy swoje własne msze pasterskie w grotach i na polach w okolicach Betlejem będą odprawiać też wspólnoty chrześcijańskie z całego świata.

Wojciech Cegielski, Fot. Archiwum

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520