Uniwersytety w Kalifornii będą musiały udostępniać pigułki aborcyjne?

Uniwersytety w Kalifornii będą musiały udostępniać pigułki aborcyjne?

Kalifornia może zostać pierwszym stanem w USA, w którym uniwersytety publiczne będą zobowiązane do oferowania studentkom pigułek aborcyjnych.

Na żadnym z 34 kampusów University of California ani California State University nie są w tej chwili świadczone tego typu usługi. Studentki muszą szukać pigułek poza uniwersytetem. Grupa prywatnych inwestorów, z których część pragnie zachować anonimowość, chce to zmienić. Zamierza przeznaczyć 20 milionów dolarów na pokrycie początkowych kosztów projektu.

Jeśli ustawa SB320 zostanie zaakceptowana przez stanowy parlament, do 2022 roku pigułki będą musiały oferować wszystkie kampusy uniwersytetów publicznych w Kalifornii.

– Mocno wierzę w to, że wszyscy studenci powinni móc decydować o swoim ciele. Wszak kobiety nie tracą konstytucyjnego prawa do przerwania ciąży tylko dlatego, że są studentkami – powiedziała senator Connie Leyva, autorka ustawy.

Sponsorzy SB320 twierdzą, że każdego miesiąca 10 do 17 kobiet prosiłoby o pigułki aborcyjne na University of California, a także 9 do 15 na California State University.

(hm)

COMMENTS

WORDPRESS: 0