Uniwersytet Chicago w dziesiątce najlepszych uczelni na świecie

Uniwersytet Chicago w dziesiątce najlepszych uczelni na świecie

Uniwersytet Chicago znalazł się wśród dziesięciu najlepszych uczelni na świecie. Doroczny ranking opublikowała firma analityczna Quacquarelli Symonds.

 

Sprawdzono między innymi poziom nauczania, reputację a także kwalifikacje pracowników naukowych ponad tysiąca uniwersytetów na całym świecie. University of Chicago uplasowano na 9. miejscu a to oznacza. Za najlepszą uczelnię na świecie uznano   Massachusetts Institute of Technology na kolejnych trzech miejscach są także uczelnie ze Stanów Zjednoczonych: Stanford University,   Harvard University,  California Institute of Technology (Caltech), na piątym University of Oxford, na szóstym   University of Cambridge, na siódmym ETH Zurich – Swiss Federal Institute of Technology, na ósmym  Imperial College London, na dziewiątym wspomniany Uniwersytet Chicago a na dziesiątym UCL (University College London).

Najwyżej uplasowaną polską uczelnią jest Uniwersytet Warszawski, który znalazł się dopiero na 394. miejscu a na 411. jest Uniwersytet Jagielloński.

 

BK

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0