20.7 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Uniwersytet Chicago w dziesiątce najlepszych uczelni na świecie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Uniwersytet Chicago znalazł się wśród dziesięciu najlepszych uczelni na świecie. Doroczny ranking opublikowała firma analityczna Quacquarelli Symonds.

 

Sprawdzono między innymi poziom nauczania, reputację a także kwalifikacje pracowników naukowych ponad tysiąca uniwersytetów na całym świecie. University of Chicago uplasowano na 9. miejscu a to oznacza. Za najlepszą uczelnię na świecie uznano   Massachusetts Institute of Technology na kolejnych trzech miejscach są także uczelnie ze Stanów Zjednoczonych: Stanford University,   Harvard University,  California Institute of Technology (Caltech), na piątym University of Oxford, na szóstym   University of Cambridge, na siódmym ETH Zurich – Swiss Federal Institute of Technology, na ósmym  Imperial College London, na dziewiątym wspomniany Uniwersytet Chicago a na dziesiątym UCL (University College London).

Najwyżej uplasowaną polską uczelnią jest Uniwersytet Warszawski, który znalazł się dopiero na 394. miejscu a na 411. jest Uniwersytet Jagielloński.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520