Unijny budżet na lata 2021-27 będzie dużo lepszy dla Polski niż się oczekuje…? Tak zapowiada premier

Unijny budżet na lata 2021-27 będzie dużo lepszy dla Polski niż się oczekuje…? Tak zapowiada premier

Premier zapowiada, że unijny budżet na lata 2021-27 będzie dużo lepszy dla Polski niż się ocvzekuje. W Sandomierzu Mateusz Morawiecki wziął udział w wiecu wyborczym PiS, pierwszym w rozpoczętej kilka dni temu kampanii przed wyborami samorządowymi. 

Szef rządu stwierdził, że opozycja zapomina o słowach swoich polityków, którzy przy okazji obecnego budżetu na lata 2014-2020 mówili, że kolejna wieloletnia perspektywa unijnych środków będzie dużo mniejsza.

“I teraz straszą ludzi tym, co wcześniej sami mówili. My to pokażemy droga Platformo i drogie PSL, pokażemy to, co wyście wtedy mówili. Ale mam dla Państwa bardzo dobrą wiadomość. My potrafimy negocjować w UE i końcowy wynik tych negocjacji będzie dużo lepszy niż im się wydaje i niż wszystkim się wydaje. To będzie rozwój dla Polski” – powiedział premier Morawiecki.

W projekcie unijnego budżetu Komisja Europejska zaproponowała przyznanie Polsce blisko 64,5 miliarda euro w ramach polityki spójności. dla Polski. To o prawie 19,5 mld euro mniej niż w obecnym budżecie. Cięcia rzędu 6 miliardów obejmą również dopłaty dla rolników.

Przedstawiciele polskiego rządu zapewniają, że na takie propozycje nie będzie ich zgody. Do przyjęcia unijnego budżetu wymagana jest jednomyślność krajów członkowskich.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/K. Darmoros & M. Fedusio, Sandomierz/mtCOMMENTS

WORDPRESS: 0