HomeŚwiat

Unijna gospodarka w fazie recesji. Nagłe zaostrzenie celów klimatycznych doprowadzi do katastrofy?

Unijna gospodarka w fazie recesji. Nagłe zaostrzenie celów klimatycznych doprowadzi do katastrofy?

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim Manfred Weber chce ograniczenia Funduszu Sprawiedliwej Transformacji przeznaczonego na realizację Europejskiego Zielonego Ładu. Żąda, aby Komisja Europejska w sposób przekonujący wykazała, że realizowane cele klimatyczne nie zaszkodzą gospodarce.

 

Zdaniem Manfreda Webera unijna gospodarka znajduje się obecnie w fazie recesji i dlatego nagłe zaostrzenie celów klimatycznych może sytuację pogorszyć. “Najpierw musimy ustabilizować przemysł. Ponadto musimy ocenić, jak realizacja “Zielonego Ładu” wpłynie na kondycję naszych firm” – powiedział Manfred Weber gazetom z grupy medialnej “Funke”. Zapewnił, że celem partii pozostaje zmniejszenie o połowę emisji dwutlenku węgla, ale podstawowym wymogiem jest ocena wpływu tych ograniczeń na gospodarkę.

Manfred Weber ostrzegł, że dopóki komisarz Frans Timmermans nie przedstawi do września konkretnych dowodów, że cele klimatyczne nie zaszkodzą gospodarce, dopóty EPL nie poprze “Zielonego Ładu”.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/w Wj

COMMENTS