Unia Europejska zaniepokojona populizmem Donalda Trumpa

Unia Europejska zaniepokojona populizmem Donalda Trumpa

Komisja Europejska jest zaniepokojona kandydaturą Donalda Trumpa na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wolałaby uniknąć ewentualnej współpracy z jego administracją.
Taką deklarację złożył Pierre Moscovici, komisarz do spraw ekonomicznych i finansowych, podatków i ceł we francuskim programie telewizyjnym “Questions d’info”. Polityk przewiduje, że współpraca z administracją Trumpa byłaby “ekstremalnie trudna”. Wyraził nadzieję na uniknięcie konieczności wspólnego działania. “Jeśli jednak Donald Trump zostanie legalnie wybranym prezydentem USA, trzeba będzie z nim współpracować” – mówił unijny komisarz.
Moscovici zaprzeczył, by Komisja Europejska wspierała bądź sprzeciwiała się którejkolwiek z kandydatur do Białego Domu. Wyjaśnił, że Unia Europejska jest jednak zaniepokojona populizmem Donalda Trumpa. Jej obawy budzą anty-europejskie wypowiedzi kandydata i składane przez niego deklaracje protekcjonizmu.
Program “Questions d’info” jest realizowany przez LCP – stację telewizyjną francuskiego parlamentu we współpracy z France Info, Le Monde i agencją informacyjną AFP.

TS/ (IAR)/France Info/jl/pbpCOMMENTS

WORDPRESS: 0