26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Umowa Brexit może zostać osiągnięta w ciągu kilku następnych dni, twierdzi Minister Spraw Zagranicznych Irlandii

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Simon Coeney, minister spraw zagranicznych Irlandii, optymistycznie stwierdził, że „w ciągu kilku następnych dni” dojdzie być może do umowy handlowej w związku z Brexitem.

Przedstawiciele Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii nadal negocjują w Londynie warunki Brexitu.

Tymczasem, Simon Coveney poleciał do Francji, aby tam porozmawiać z tamtejszym ministrem spraw zagranicznych. Głównym tematem ich rozmowy miały być prawa do połowu, które ponoć są obecnie głównym nierozwiązanym problemem.

„Istnieje duża szansa, że w końcu dojdzie do porozumienia, w ciągu kilku następnych dni” – powiedział Coveney w wywiadzie dla irlandzkiego radia Newstalk. – „Jesteśmy w strefie dni, a nie tygodni.”

Te słowa padły z jego ust niedługo po tym, jak główny negocjator UE, Michel Barnier, powiedział że następne 48 godzin będzie decydujące.

Barnier dodał jednak, że jeśli nie dojdzie w tym roku do ugody, to Unia na pewno nie powróci do dialogu na początku przyszłego roku.

Chociaż połów ryb to zaledwie 0.1% brytyjskiej gospodarki, to sektor ten jest bardzo ważny w oczach premiera Borisa Johnsona. Podkreśla on, że Brexit ma dać WB niezależność, w tym kontrolę nad jej wodami.

To właśnie w brytyjskich wodach francuzi łowią 80% dorszy.

 

 

PS

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520