20.8 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Umorzone śledztwo związane z wypadkiem premier Beaty Szydło

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu umorzyła śledztwo pośrednio związane z wypadkiem kolumny Biura Ochrony Rządu przewożącej premier Beatę Szydło, do jakiego doszło 10 lutego tego roku w Oświęcimiu.

to kolumna trzech aut wyprzedzała fiata seicento. Jego kierowca przepuścił pierwszy z samochodów a potem chcąc skręcić w lewo, zderzył się z autem premier Szydło. To uderzyło później w drzewo. Beata Szydło i dwaj funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu trafili do szpitala, 21-letni Sebastian K. kierujący fiatem usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku. Tarnobrzeska prokuratura badała jednak nie samą sprawę wypadku, lecz działania prokuratorów i policjantów dotyczące bezpośrednio Sebastiana K. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa (opierali się na doniesieniach medialnych) złożyli posłowie Platformy Obywatelskiej – Agnieszka Pomaska i Cezary Tomczyk.

 

Chodziło o czynności wykonywane na miejscu wypadku, w tym rzekome nieprawidłowe pouczenie kierowcy fiata o możliwości kontaktu z obrońcą oraz rzekome nieprawidłowe zachowanie prokuratorów, którzy na miejscu nie przejęli kierowania czynnościami prowadzonymi przez policję. Prokuratura Regionalna w Krakowie sprawę skierowała do Prokuratury Okręgowej w Kielcach, jednak tamtejsi prokuratorzy wyłączyli się z jej prowadzenia. Zapadła decyzja, by sprawę zbadali prokuratorzy z Tarnobrzega. – Postępowanie nie wykazało, by policjanci i prokuratorzy na miejscu wypadku w Oświęcimiu nie dopełnili obowiązków lub przekroczyli swoje uprawnienia – mówi prokurator Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu a jednocześnie prowadzący to śledztwo.

 

W ramach podjętych czynności w Tarnobrzegu przesłuchano między innymi Sebastiana K., podejrzanego o nieumyślne spowodowanie wypadku. – Materiał dowodowy nie potwierdził podnoszonych przez posłów zarzutów – dodaje prokurator Dubiel. Postanowienie o umorzeniu śledztwa jest nieprawomocne, może się na nie zażalić Sebastian K. lub jego pełnomocnik, jako strona postępowania.

 

(AIP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520