17.8 C
Chicago
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Ulicami Warszawy przeszedł dziewiąty Katyński Marsz Cieni

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ulicami Warszawy przeszedł dziewiąty Katyński Marsz Cieni. To był hołd dla tysięcy Polaków zamordowanych przez sowietów -mówi Jarosław Wróblewski jeden z organizatorów wydarzenia.
O 15.00 sprzed Muzeum Wojska Polskiego, kilkuset rekonstruktorów z blisko 50 grup, wyruszyło w niemym pochodzie ulicami centrum stolicy. Niesiono fotografie zabitych. Emocje udzielały się wcielającym się w polskich żołnierzy rekonstruktorom i warszawiakom obserwującym całe wydarzenie.
Dariusz Goźliński z grupy rekonstruującej 27. Pułk Ułanów imienia Stefana Batorego, przypomina że w tej formacji zginęło 98 procent oficerów. W marszu szedł po raz czwarty. Najmocniej przeżył moment upamiętniający egzekucję. Warszawiacy podkreślali, że przez lata robiono wszystko, aby zapomnieć o zamordowanych. Dlatego ważne jest, aby o nich teraz przypominać Polakom.
Historyczny pochód prowadził oryginalny samochód NKWD tak zwany „czarny woron”. Takie pojazdy woziły polskich oficerów w katyńskim lesie. W trakcie marszu zatrzymywano się, aby odczytać korespondencję Polaków z obozów.

IAR/ Grzegorz Maciak/łp

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520