Ulicami Warszawy przeszedł 13. Marsz Świętości Życia

Ulicami Warszawy przeszedł 13. Marsz Świętości Życia

Ubrani na kolorowo, z dziećmi, przeszli ulicami Warszawy, by zaświadczyć o tym, że ludzkie życie jest dla nich niezbywalną wartością. Tegorocznemu, trzynastemu Marszowi Świętości Życia towarzyszyły hasła “Jestem za życiem” i “Jestem gotowy przyjąć dziecko także w akcie adopcji”. 
Na czele marszu stanęli ordynariusze obu diecezji warszawskich – kardynał Kazimierz Nycz i biskup Romuald Kamiński.
W homilii wygłoszonej podczas poprzedzającej Marsz Mszy św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela metropolita warszawski mówił, że mamy być świadkami tego, że życie ludzkie jest święte. Kardynał Kazimierz Nycz podkreślił, że w wydarzeniu nie chodzi o manifestowanie przeciw komuś. Tłumaczył, że świadomość świętości ludzkiego życia jest najważniejszym sposobem jego ochrony. “Głosić prawdę o życiu, które jest święte – to jest to, co ma do zrobienia Kościół” – mówił metropolita warszawski. Zaznaczył, że nikt nie ochroni skutecznie życia dziecka poczętego, czy człowieka starego i chorego, jeżeli nie będzie do końca przekonany, że życie ludzkie jest nienaruszalne. Nawiązując do drugiego hasła tegorocznego marszu Kardynał Nycz przypomniał, że adopcja jest sposobem wyrażenia wielkiej miłości do człowieka, do dziecka i do życia.
Biskup Romuald Kamiński zwrócił uwagę w homilii w katedrze warszawsko-praskiej, że bycie chrześcijaninem zobowiązuje do dania świadectwa wiary. “Dzisiaj kiedy będziemy szli w tym marszu i podejmowali główne aspekty <>, byśmy mieli w pamięci, że zobowiązuje nas to do ogromnej pracy apostolskiej” – mówił ordynariusz warszawsko-praski.
Po mszach świętych w Bazylice Świętych Floriana Męczennika i Michała Archanioła na Pradze oraz archikatedrze św. Jana Chrzciciela uczestnicy marszu przeszli na Plac Zamkowy. Stamtąd razem wyruszyli w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża.
Hasztag #adOPCJA, który w mediach społecznościowych towarzyszył marszowi, miał zwrócić uwagę na to, że każda kobieta, która spodziewa się dziecka, nie musi decydować się na aborcję, ale może urodzić i oddać dziecko do adopcji.
Jedną z akcji, które towarzyszyły wydarzeniu była “Akcja Pielucha dla Malucha”, podczas której na placu przed katedrą św. Floriana zbierano pieluchy, mleko i kosmetyki dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Zielonce oraz Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/zbiorcza/jl/mocCOMMENTS

WORDPRESS: 0