Z ułatwień może skorzystać 400 tysięcy małych i średnich przedsiębiorców

Z ułatwień może skorzystać 400 tysięcy małych i średnich przedsiębiorców

Rzecznik rządu Joanna Kopcińska powiedziała w radiowej Trójce, że rząd przygotował pakiet realnych ułatwień dla małych firm. Podczas sobotniej konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki obiecał przedsiębiorcom między innymi zmniejszenie składki ZUS dla małych przedsiębiorców oraz obniżkę CIT dla małych i średnich firm z 15 do 9 procent.

Joanna Kopcińska podkreśliła, że “jeżeli spojrzymy na “piątkę Morawieckiego”, na konstytucję dla biznesu, którą stworzył jako minister gospodarki i finansów, to są działania realne dla przedsiębiorców pracujących w naszym kraju, którzy do tej pory nie byli zauważeni przez poprzednią ekipę”.

Rzecznik rządu podkreśliła, że będzie to najniższy CIT w Europie i według szacunków rządu z ułatwień może skorzystać 400 tysięcy małych i średnich przedsiębiorców.

Oprócz udogodnień dla przedsiębiorców Mateusz Morawiecki zapowiedział program “wyprawka”. Zakłada on, że dla każdego dziecka, które nie ukończyło 18 roku życia, przeznaczone ma być jednorazowo 300 złotych przed rozpoczęciem roku szkolnego. Ta wypłata ma być bezwarunkowa. Ponadto rząd przygotowuje program dla seniorów – dostępność plus. W najbliższych latach rządzący zagwarantują 23 miliardy złotych na poprawę warunków ich życia. Chodzi między innymi o budowę wind w niskich, kilkupiętrowych budynkach. Szef rządu obiecał również minimalną emeryturę dla kobiet w wieku emerytalnym, które nie mają wypracowanej emerytury, a mają co najmniej czworo dzieci.

Mateusz Morawiecki zapowiedział także fundusze na naprawę i budowę dróg gminnych i powiatowych.

Informacyjna Agencja Radiowa/wcześ./PR3/wg/skCOMMENTS

WORDPRESS: 0