20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Ukraiński oligarcha Dmytro Firtasz aresztowany w Wiedniu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Wiedniu aresztowano ukraińskiego oligarchę Dmytro Firtasza. Odbyło się to na podstawie europejskiego nakazu aresztowania, wydanego wobec Ukraińca na prośbę hiszpańskiego wymiaru sprawiedliwości.

Austriacki sąd wydał dziś także pozwolenie na ekstradycję Dmytro Firtasza do Stanów Zjednoczonych. Zatrzymanemu w 2014 roku Ukraińcowi zarzuca się w USA korupcję i stworzenie organizacji przestępczej. Dmytro Firtasz za pośrednictwem amerykańskich banków miał wręczać łapówki indyjskim urzędnikom z sektora wydobywczego.
Wiedeński Wyższy Sąd Krajowy nie podtrzymał wyroku sądu niższej instancji z kwietnia 2015 roku. Wtedy sąd odrzucił wniosek ekstradycyjny amerykańskich władz, uznając, że zebrany materiał dowodowy jest niewystarczający.
Teraz 51-letni ukraiński oligarcha będzie musiał czekać na decyzję austriackiego resortu sprawiedliwości, który zadecyduje o jego losie. Jego adwokaci cały czas twierdzą, że do zatrzymania Dmytra Firtasza doszło z powodów politycznych.
Dmytro Firtasz jest jednym z najbardziej wpływowych i najbogatszych ukraińskich oligarchów. Został zatrzymany w marcu 2014 roku w stolicy Austrii na wniosek władz USA. Jego pobyt w areszcie był jednak krótki. Zwolniono go po wpłaceniu kaucji w wysokości 125 milionów euro.

Adam Czartoryski/Wiedeń, Fot. Ilustracyjne

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520