HomeŚwiat

Ukraińska Państwowa Agencja Kinematografii zakazała dystrybucji filmu z udziałem Wołodymyra Zełenskiego

Ukraińska Państwowa Agencja Kinematografii zakazała dystrybucji filmu z udziałem Wołodymyra Zełenskiego

Ukraińska Państwowa Agencja Kinematografii zakazała dystrybucji filmu z udziałem Wołodymyra Zełenskiego. Chodzi o rosyjską produkcję z 2012 roku zatytułowaną “Osiem pierwszych randek”. Obecny ukraiński prezydent zagrał w filmie jedną z głównych ról u boku rosyjskiej aktorki Jekateriny Warnawy, będącej na Ukrainie na cenzurowanym z powodu występów na okupowanym Krymie.

Derżkino, czyli ukraińska Państwowa Agencja Kinematografii opublikowałaspis filmów, których dystrybucji zakazano w poprzednim roku. Wołodymyr Zełenski jeszcze przed okupacją Krymu zagrał w rosyjskiej komedii rolę weterynarza Nikity Sokołowa, był też producentem i scenarzystą filmu. Jekaterina Warnawa grała rolę narzeczonej Sokołowa.

Artyści, którzy po zajęciu Krymu przez Rosję występują na anektowanym półwyspie, mają zakaz wjazdu na Ukrainę, a produkcje z ich udziałem są zakazane. Dlatego też Derżkino w zeszłym roku zakazało również między innymi dwóch filmów z zachodnimi aktorami, znanymi z sympatii wobec Kremla: „Maczety” ze Stevenem Seagalem oraz “Dzieci z Timpelbach” z Gerardem Depardieu.

Wołodymyr Zełenski przed objęciem urzędu prezydenta był aktorem komediowym i popularnym komikiem.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Buszko, Kijów/Siekaj

COMMENTS