HomePILNE

Ukraina zakazała wjazdu na swoje terytorium obywatelom Rosji – mężczyznom od 16 do 60 roku życia

Ukraina zakazała wjazdu na swoje terytorium obywatelom Rosji – mężczyznom od 16 do 60 roku życia

Ukraina zakazała wjazdu na swoje terytorium obywatelom Rosji – mężczyznom od 16 do 60 roku życia. Ma to związek ze stanem wojennym wprowadzonym na części terytorium Ukrainy.

O ograniczeniach wprowadzonych na granicach dla obywateli Rosji poinformował na specjalnej naradzie rządu w sprawie stanu wojennego szef służb granicznych Petro Cyhykał. Jak zaznaczył, zakaz wjazdu obowiązuje mężczyzn od 16 do 60 roku życia. Jak poinformował – wyjątkiem są nagłe sytuacje – na przykład pogrzeby. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wyjaśnił, że ograniczenia mają charakter prewencyjny. Jak twierdzi, to działanie, które przeszkodzi Federacji Rosyjskiej w formowaniu na Ukrainie oddziałów prywatnych, które są tak naprawdę formacjami rosyjskich sił zbrojnych.

Ukraińskie władze wielokrotnie informowały o rosyjskich wojskowych najemnikach walczących w szeregach separatystów w Donbasie.

Stan wojenny na Ukrainie obowiązuje w 10 obwodach graniczących z Rosją, a także Morzem Czarnym i Azowskim. Został wprowadzony na miesiąc. Bezpośrednią jego przyczyną stał się atak Rosji na 3 okręty ukraińskiej marynarki wojennej w okolicach Cieśniny Kerczeńskiej, a także, jak tłumaczyły ukraińskie władze – zagrożenie inwazją ze strony Rosji

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Buszko, Kijów/mcm/as

COMMENTS