HomeŚwiat

Ukraina: Wołodymyr Zełenski dostał mandat za nieprzestrzeganie obostrzeń antywirusowych

Ukraina: Wołodymyr Zełenski dostał mandat za nieprzestrzeganie obostrzeń antywirusowych

Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski został ukarany mandatem za nieprzestrzeganie środków bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Chodzi o jego wizytę razem z innymi przedstawicielami władzy w kawiarni, podczas niedawnej podróży do obwodu chmielnickiego.

O ukaraniu mandatem poinformował sam prezydent Zełenski. Jak ocenił, mandat jest sprawiedliwy. Z kolei ukraińska policja informuje o tym, że złożyła protokół naruszenia zasad kwarantanny przez właściciela kawiarni i jego klientów – m.in. Wołodymyra Zełenskiego, ale też szefa biura prezydenta Andrija Jermaka i wiceministra zdrowia i jednocześnie głównego lekarza sanitarnego kraju Wiktora Laszkę. Tydzień temu prezydent i jego współpracownicy pili kawę wewnątrz kawiarni w mieście Chmielnicki.Tymczasem zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi przez władze było to wówczas zakazane. Możliwe było jedynie korzystanie z ogródków.

Nie wiadomo jaki dokładnie mandat ma zapłacić Wołodymyr Zełenski. Prawo przewiduje kary w wysokości od 17 do 34 tysięcy hrywien, czyli równowartość od 2,5 do 5 tysięcy złotych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Buszko, Kijów/i mg/w to/

COMMENTS