18 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Ukraina: Wołodymyr Zełenki proponuje Władimirowi Putinowi spotkanie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski chce spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Zaproponował, aby takie spotkanie odbyło się w stolicy Białorusi. Propozycja Wołodymyra Zełenskiego to reakcja na plany przeprowadzenia ukraińsko-rosyjskiego telemostu, które wysunęła jedna z rosyjskich stacji telewizyjnych.

Wołodymyr Zełenski zaproponował, aby w Mińsku, oprócz jego i Władimira Putina spotkali się również m.in. prezydent USA Donald Trump, kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Wielkiej Brytanii Theresa May. Wołodymyr Zełenski zaznaczył, że chciałby porozmawiać z Władimirem Putinem o tym czyj jest Krym i, jak się wyraził – „kogo tam nie ma w Donbasie”.

Wołodymr Zełenski podkreślił, że jego propozycja to reakcja na ogłoszone przez rosyjski kanał Rossija 24 plany przeprowadzenia telemostu z udziałem zwykłych obywateli Rosji i Ukrainy. Partnerem telemostu na Ukrainie miałby być kanał telewizyjny News One związany z prorosyjskim politykiem – Wiktorem Medwedczukiem. Prezydent Zełenski ocenił, że taka inicjatywa jest próbą ingerencji Rosji w wewnętrzną politykę Ukrainy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Buszko, Kijów/mcm/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520