Ukraina: Szef administracji prezydenta dopuszcza referendum w sprawie pokoju z Rosją

Ukraina: Szef administracji prezydenta dopuszcza referendum w sprawie pokoju z Rosją

Szef administracji nowego prezydenta Ukrainy Andrij Bohdan nie wykluczył przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w sprawie pokoju z Rosją. Andrij Bohdan został mianowany wczoraj przez Wołodymyra Zełenskiego.

O możliwym referendum w sprawie pokoju z Rosją Andrij Bohdan powiedział w wywiadzie udzielonym kilka godzin po nominacji. Zaznaczył, że w tej sprawie powinni się wypowiedzieć nie tylko politycy, lecz całe społeczeństwo. Jak dodał, w ekipie prezydenta rozpatrywane jest zorganizowanie ogólnonarodowego referendum co do pokojowych porozumień z Rosją, tak, aby nie tylko deputowani i prezydent, ale i naród Ukrainy podjął tę decyzję. Szef administracji ukraińskiego prezydenta podkreślił, że główne i sporne porozumienia z Rosją w związku z rosyjską agresją mają być ocenione przez społeczeństwo.

Andrij Bohdan powiedział, że wcześniej sam nowomianowany prezydent Wołodymyr Zełenski mówił już o takim rozwiązaniu. Podczas niedawnego przemówienia inauguracyjnego Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że chce wstrzymania ognia w Donbasie i gotów jest do niepopularnych decyzji. Jak jednak podkreślał, nie może być mowy o utracie ukraińskich terytoriów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Buszko, Kijów/zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0