17.8 C
Chicago
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Ukraina: Prorosyjscy separatyści oślepili funkcjonariusza straży granicznej prawdopodobnie za pomocą lasera

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prorosyjscy separatyści prawdopodobnie za pomocą lasera oślepili funkcjonariusza ukraińskiej straży granicznej. Do zdarzenia doszło w pobliżu linii rozdziału sił w ogarniętym konfliktem w Donbasie. To nie pierwsze tego typu zdarzenie w historii konfliktu na wschodniej Ukrainie.

Jak informują ukraińskie służby graniczne, incydent miał miejsce w pobliżu punktu kontrolnego Marinka, na którym możliwe jest przejście z terenów opanowanych przez bojówkarzy na terytoria kontrolowane przez siły rządowe. Jeden z pograniczników prowadził tam obserwację terenu za pomocą przyrządów optycznych. Wówczas został oślepiony wiązką światła wypuszczoną z
terytorium zajętego przez prorosyjskich bojówkarzy. Ukraiński żołnierz został przewieziony do szpitala – tam zdiagnozowano u niego oparzenie siatkówki oka. Jak czytamy w komunikacie wydanym przez ukraińskie służby graniczne, charakter obrażeń świadczyć może, że przeciwko ukraińskiemu wojskowemu użyto lasera oślepiającego.

Do podobnego przypadku doszło w 2016 roku, kiedy to wiązka światła wypuszczona z terenów opanowanych przez separatystów uszkodziła oczy trzem ukraińskim pogranicznikom.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Buszko/Kijów/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520