Ukraina: Ponad 30 tysięcy zachorowań na odrę w tym roku

Ukraina: Ponad 30 tysięcy zachorowań na odrę w tym roku

Na Ukrainie w tym roku zanotowano ponad 30 tysięcy zachorowań na odrę. Najwięcej zachorowań miało miejsce w zachodnich regionach kraju – w tym, w graniczących z Polską, obwodach wołyńskim i lwowskim. W ostatnich dniach obserwowany jest wzrost zakażeń.
Według danych ukraińskiego ministerstwa zdrowia w zeszłym tygodniu na odrę zachorowało ponad 1300 Ukraińców. Ogółem od początku roku odrą zaraziło się ponad 35 tysięcy obywateli Ukrainy, co sprawia, że jest to kraj z największą zachorowalnością w Europie. Oprócz obwodów lwowskiego i wołyńskiego w czołówce regionów z największą liczbą zachorowań znajdują się obwody iwano – frankowski, zakarpacki, tarnopolski i czerniowiecki. Jedynie we Lwowie w ciągu ostatniego weekendu z powodu odry do szpitali trafiło 62 dzieci i 16 dorosłych. Według ministerstwa zdrowia większość zakażonych odrą Ukraińców nie posiadało odpowiednich szczepień.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Buszko, Kijów/mcm/mt

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0