Ukraina. Największa akcja antykorupcyjna w historii kraju

Ukraina. Największa akcja antykorupcyjna w historii kraju

Trwa wielka akcja antykorupcyjna na Ukrainie. Policja i prokuratorzy kontrolują ponad 400 urzędów podatkowych i przedsiębiorstw.

Naczelny prokurator wojskowy Ukrainy Anatolij Matjos przekazał wiadomość, że podległe mu służby rozpoczęły w środę wielką akcję antykorupcyjną na terenie całego kraju. Skala przedsięwzięcia jest ogromna. Kontrolą objęto 400 urzędów podatkowych i innych przedsiębiorstw. Do wykonania zadania wyznaczono 1700 policjantów, którzy pomagają w kontrolach prowadzonych przez 500 wojskowych prokuratorów. Wspólnie prowadzą 454 przeszukania w 15 regionach kraju.

Jak informuje agencja Interfaks-Ukraina władze zatrzymały już wiele osób, w różnych regionach kraju. Nie podano niestety dokładnych danych ile osób zostało aresztowanych. W tej chwili podejrzani o popełnienie przestępstw podatkowych i wręczanie łapówek przewożeni są samolotami do Kijowa. Minister Spraw Wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow na zorganizowanej w środę konferencji prasowej, nazwał trwającą akcję, największą akcją antykorupcyjną, do jakiej doszło kiedykolwiek na Ukrainie.

Ukraina to kraj, w którym korupcja i łapówkarstwo są niestety na porządku dziennym. Jak zapowiedziały władze, ostatnia akcja policji i służb bezpieczeństwa to dopiero początek walki z tymi negatywnymi zjawiskami.

 

(AIP)COMMENTS

WORDPRESS: 0