Ukraina: Debata kandydatów na prezydenta na stołecznym stadionie

Ukraina: Debata kandydatów na prezydenta na stołecznym stadionie

Dziś na Ukrainie ma dojść do debaty kandydatów na prezydenta: Wołodymyra Zełenskiego i Petra Poroszenki. Nie będzie to jednak zwykła dyskusja polityków, bowiem odbędzie się na stołecznym Stadionie Olimpijskim. Wybory prezydenckie nad Dnieprem już w najbliższą niedzielę.

Stadion jako miejsce debaty zaproponował komik Wołodymyr Zełenski. To on tez wyznaczył datę – 19 kwietnia godzina 19.00 (18.00 czasu polskiego) w przeddzień ciszy wyborczej. Początkowo Petro Poroszenko nie chciał przystać na tę godzinę, ponieważ zbiegała się ona z terminem obligatoryjnej dla kandydatów debaty w publicznej telewizji, na którą Zełenski nie miał zamiaru przychodzić. W końcu jednak starający się o reelekcję Petro Poroszenko się zgodził.

Sztaby kandydatów ustaliły, że na stadionie olimpijskim staną dwie sceny – jedna dla Wołodymyra Zełenskiego, druga dla Petra Poroszenki i to stojąc na oddzielnych scenach kandydaci prowadzić będą debatę. Na trybunach zasiądą zwolennicy poszczególnych kandydatów. Debata potrwa godzinę, poprzedzona zaś będzie koncertem ukraińskich artystów.

W przedwyborczych sondażach zdecydowanym liderem jest komik Wołodymyr Zełenski, który uzyskuje niemal trzy razy większe poparcie niż Petro Poroszenko.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Buszko, Kijów/kryCOMMENTS

WORDPRESS: 0