HomeŚwiat

Ukraina: Brudna woda na plażach Odessy

Ukraina: Brudna woda na plażach Odessy

Kąpieliska w Odessie nad Morzem Czarnym na Ukrainie nie spełniają norm sanitarnych. W wodzie wykryto niebezpieczne bakterie. Tymczasem, do tego popularnego wśród turystów miasta przyjeżdża coraz więcej Ukraińców, w związku z ograniczoną w tym sezonie możliwością wyjazdów zagranicznych.

Służby sanitarne po przebadaniu próbek wody z odeskich kąpielisk, stwierdziły że większość tamtejszych plaż nie nadaje się do użytku. Główny powód to przekroczenie norm skażenia pałeczkami okrężnicy, czyli bakterią coli. Przyczyniły się do tego wysokie, ponad trzydziestostopniowe temperatury powietrza, oraz zwiększona liczbą turystów. Jak donoszą lokalne media – mimo złego stanu wody – plażowicze nie rezygnują jednak z kąpieli.

W tym roku granice wielu krajów są dla Ukraińców zamknięte z powodu dość wysokiej liczby aktywnych przypadków koronawirusa. Popularna stała się turystyka krajowa – zwłaszcza ukraińskie wybrzeże Morza Czarnego. Tymczasem, ukraińskie ministerstwo zdrowia kilkukrotnie alarmowało że w nadmorskich klubach i dyskotekach często nie przestrzegane są normy bezpieczeństwa związanego z epidemią SARS-CoV-2.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Buszko, Kijów/w kry

COMMENTS