Ujazdowski kandydatem PO na prezydenta Wrocławia

Ujazdowski kandydatem PO na prezydenta Wrocławia

Grzegorz Schetyna chce, by Kazimierz Michał Ujazdowski był kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia. Zapowiedział to podczas konferencji prasowej w Warszawie. Grzegorz Schetyna dodał, że kandydaturę byłego ministra kultury będzie rekomendował władzom PO we Wrocławiu. W ubiegłym roku zarząd Platformy Obywatelskiej rekomendował kandydaturę poseł Alicji Chybickiej na stanowisko prezydenta Wrocławia.

Dziś Grzegorz Schetyna wyjaśniał, że rozmawiał z posłanką o “kontekście decyzji”. Dodał, że podziękował jej za dotychczasowe zaangażowanie. Zapowiedział też, że Alicja Chybicka będzie współpracować z Kazimierzem Ujazdowskim.

Kazimierz Michał Ujazdowski powiedział, że jego decyzja ma związek w z tym, że w ostatnim czasie wiele osób namawiało go, by bardziej angażował się w sprawy Wrocławia. Polityk dodał, że chce “wszystkie siły, kompetencje i doświadczenie poświęcić na rzecz dobra mieszkańców Wrocławia”.

Kazimierz Michał Ujazdowski jest obecnie europosłem wybranym z list Prawa i Sprawiedliwości. W styczniu ubiegłego roku wystąpił z partii.

Grzegorz Schetyna zapowiedział podczas konferencji prasowej, że Kazimierz Ujazdowski włączy się w prace gabinetu cieni PO. Ma się zajmować – jak sam powiedział – “kształtowaniem rekonstrukcji rządów prawa oraz rozwojem samorządności”.

IAR/Naukowicz/mitro/COMMENTS

WORDPRESS: 0