UE – 15 tys. darmowych biletów kolejowych dla młodych ludzi

UE – 15 tys. darmowych biletów kolejowych dla młodych ludzi

Unijna oferta dla 18-latków: 15 tysięcy darmowych biletów kolejowych na zwiedzanie Europy tego lata. W południe został oficjalnie uruchomiony portal DiscoverEU, na którym do 26 czerwca młodzi Europejczycy mogą ubiegać się o darmowe bilety. Kandydaci muszą mieć ukończone 18 lat w dniu 1 lipca. Darmowe bilety będą rozdawane osobom indywidualnym, bądź grupom, do pięciu osób.
Na portalu trzeba opisać szczegóły podróży, trwającej maksymalnie 30 dni, obejmującej cztery kraje. Trzeba ją zaplanować między 9 lipca a 30 września. Kandydaci wezmą też udział w quizie Unii Europejskiej. Na podstawie odpowiedzi Komisja Europejska wybierze 15 tysięcy osób, którym rozda bilety.

Pula przypadająca na unijne kraje zależy od liczby mieszkańców. W Polsce w akcję włączyły się Polskie Koleje Państwowe. „Jest to promocja dla całego systemu kolejowego w UE nie tylko PKP. Poza tym jest to dobre dla Polaków, którzy mają możliwość odwiedzenia innych państw Unii Europejskiej, ale także pozytywne dla naszego kraju, bo młodzi Europejczycy przyjeżdżają do Polski i dzięki kolei mają możliwość poznania kultury i dziedzictwa naszego państwa” – powiedział Polskiemu Radiu szef brukselskiego biura PKB Tomasz Lachowicz.
To pilotażowy projekt. Komisja Europejska będzie go chciała powtórzyć jesienią. W tym roku przeznaczyła na ten cel 12 milionów euro.

Informacyjna Agencja Rdiowa (IAR)/Beata Płomecka,Bruksela/mcm/dyd

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0