13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Udało się! Skonstruowany przez polskich studentów satelita PW-Sat2 poleciał w kosmos

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Skonstruowany przez polskich studentów satelita PW-Sat2 poleciał w kosmos. Start był przekładany trzy razy. Z bazy Vandenberg w Stanach Zjednoczonych wystartowała rakieta Falcon 9 z PW-Satem2 na pokładzie. Misją skonstruowanego przez członków Studenckiego Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej satelity jest przetestowanie żagla deorbitacyjnego. Technologia pomoże w rozwiązaniu problemu kosmicznych śmieci, czyli w usuwaniu kawałków rakiet i nieczynnych satelitów.

icekoordynator projektu PW-Sat2 Dominik Roszkowski poinformował, że satelita zostanie odłączony od rakiety cztery godziny po starcie i nad Polską znajdzie się jutro około godziny 9.50. „Dopiero jutro rano tutaj w Polsce będziemy mieli jasną informację o stanie satelity” – powiedział konstruktor.
Dominik Roszkowski dodał, że kiedy tylko satelita znajdzie się na orbicie, sygnały, które będzie odbierał zespół, będą dostępne dla szerszej publiczności. Na stronie internetowej radio.pw-sat.pl będą publikowane dane z satelity, na przykład jakie są temperatury na pokładzie satelity, jakie sygnały nadaje i odbiera, jak jest ułożony na orbicie.
Na rakiecie Falcon 9 oprócz PW-Sata2 jest jeszcze około 60 innych satelitów.
Studenci rozpoczęli pracę nad satelitą w 2013 roku. To czwarty polski satelita, który poleciał w kosmos i drugi skonstruowany przez studentów Politechniki Warszawskiej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Katarzyna Ingram/ap/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520