HomePOLSKA

Uczniowie rozpoczynają rok szkolny

Uczniowie rozpoczynają rok szkolny

Ponad 4,5 miliona uczniów rozpoczyna rok szkolny. 367 tysięcy dzieci rozpocznie naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Po miesiącach zdalnej nauki i wakacjach uczniowie zasiądą w szkolnych ławkach, tak jak przed pandemią. W szkołach będą obowiązywały ograniczenia sanitarne.

Dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach Dorota Smolińska mówi, że w szkole nie będzie wspólnej uroczystości rozpoczęcia roku. Oddzielne uroczystości będą miały zerówki, klasy pierwsze i czwarte. “Wszystkie pozostałe klasy będą rozpoczynały tylko i wyłącznie ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych” – mówi dyrektorka.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaleca, by w szkole regularnie czyścić powierzchnie, z których korzystają uczniowie i nauczyciele, wietrzyć sale oraz korzystać z maseczek, jeżeli będzie taka potrzeba. Maseczki w przestrzeniach wspólnych założą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 127 w Warszawie. Będą z nich mogli skorzystać także nauczyciele podczas lekcji – wyjaśnia dyrektorka placówki Magdalena Czub. Jak dodaje, maseczki obowiązują u niej w szkole na wszystkich otwartych przestrzeniach, czyli na korytarzach, w jadalni i w świetlicy. W szkole przy każdym wejściu jest płyn dezynfekujący. “Zaopatrzyliśmy swoich nauczycieli w przyłbice i każdy dostaje maseczkę. Rekomendujemy nauczycielom prowadzenie zajęć z zabezpieczeniem”- mówi Magdalena Czub.
Kolejne wakacje rozpoczną się 25 czerwca 2021 roku.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Ingram/w to/

COMMENTS