30.3 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

Uczniowie rozpoczynają dziś zdawanie międzynarodowej matury

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Trzeba zdać sześć egzaminów, z czego co najmniej- trzy na poziomie rozszerzonym. Ten egzamin jest jednak rozpoznawany na całym świecie i ułatwia otwieranie bram do najbardziej prestiżowych uczelni. Uczniowie rozpoczynają dziś zdawanie matury międzynarodowej.
Wicedyrektor XXXIII Liceum im. Mikołaja Kopernika w Warszawie Grażyna Kania wyjaśnia, że tak naprawdę ten egzamin trwa dwa lata. Wcześniej trzeba napisać serię esejów czy przygotować wypowiedzi ustne. Stanowią one nawet 30 procent końcowej oceny maturalnej.
Grażyna Kania mówi, że decydując się na maturę międzynarodową uczeń samemu wybiera swoją ścieżkę edukacyjną. Ma wtedy do wyboru bardzo wiele przedmiotów, znacznie więcej niż w polskim systemie edukacji. Są to na przykład ekonomia, zarządzanie, ale też film, taniec czy sztuki plastyczne.
Matura międzynarodowa rozpoczyna się o 8.30 od egzaminu z języka angielskiego. Uczniowie przez 24 godziny muszą trzymać w tajemnicy polecenia, jakie pojawiły się w arkuszu. To dlatego, że ten sam egzamin będą zdawać uczniowie, którzy mieszkają w innych strefach czasowych.

IAR/Kamil Szwarbuła/dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520