Uczennica z Schaumburga może zażywać medyczną marihuanę w szkole

Uczennica z Schaumburga może zażywać medyczną  marihuanę w szkole

11-letnia uczennica może stosować medyczną marihuanę na terenie szkoły – zdecydował w piątek sąd federalny. Rodzice dziewczynki, chorej na białaczkę złożyli pozew przeciw dystryktowi szkolnemu w Schaumburgu.

 

Zaznaczyli w nim, że zakaz jest pogwałceniem praw konstytucyjnych ich córki i zasad uwzględnionym w akcie o ochronie osób niepełnosprawnych ( Individuals with Disabilities Education Act oraz Americans with Disabilities Act.) Skutkiem ubocznym chemioterapii, jaką przeprowadzono u 11-latki jest epilepsja. Lekarz przepisał jej w celu osłabienia napadów padaczkowych medyczną marihuanę. Jednak zgodnie z prawem obowiązującym w Illinois nie mogła ona brać jej na terenie szkoły lub w autobusie. Rodzice uczennicy postanowili złożyć pozew w sądzie federalnym, który po rozpatrzeniu sprawy i umowie z prokuratorem postanowił wydać zgodę na zażywanie medycznej marihuany w szkole przez ich córkę.

 

BK

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0