HomeUSAChicago

Uczelnie przygotowują się do wznowienia zajęć

Uczelnie przygotowują się do wznowienia zajęć

Chicagowskie uczelnie przygotowują się do wznowienia jesienią zajęć. Z powodu pandemii koronawirusa od końca marca studenci korzystali z zajęć online.

 

Kampusy zamknięto by ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Uniwersytet Northwestern opublikował sześciopunktowy plan wznowienia zajęć. Przesłano go studentom i wykładowcom oraz pracownikom uczelni. Obecnie wprowadzono pierwszy etap, zgodnie z którym na terenie uniwersytetu mogą znajdować się wyłącznie osoby wykonujące niezbędną pracę. Druga faza przewiduje powrót do pracy naukowej w laboratoriach, trzecia powrót niektórych wykładowców, którzy będą mogli prowadzić nie tylko zdalne zajęcia ale także spotykać się pojedynczo ze studentami. Czwarty i piąty etap przewiduje wznowienie letnich zajęć w mniejszych grupach na terenie kampusu. Uczelnia nie podała daty wprowadzenia szóstego etapu zgodnie z którym wznowione mają być wszystkie zajęcia.

Uniwersytet DePaul poinformował, że zamierza rozpocząc zajęcia w semestrze jesiennym. Wprowadzi jednak ograniczenia liczby osób przebywających na kampusie. Do 17 lipca osoby zatrudnione przez tą uczelnię mają pracować z domu. W przyszłym tygodniu swój plan opublikuje   University of Illinois.

 

BK

COMMENTS