HomeCiekawostki

Uciekając przed policją wjechał na… dach budynku

Uciekając przed policją wjechał na… dach budynku

Uciekając przed policją wjechał na… dach budynku

Policjanci ruchu drogowego z Wałbrzycha zatrzymali po pościgu 26-letniego mieszkańca Boguszowa-Gorc. Do zatrzymania doszło na… dachu budynku gospodarczego, na który wjechał mężczyzna. W chwili zatrzymania był prawdopodobnie pod wpływem narkotyków, a uciekał bo miał na koncie całą masę przestępstw. Policjanci ruszyli za nim w pościg po tym jak zauważyli, że ulicą Kłodzką w Jedlinie-Zdroju jedzie auto osobowe z niesprawnym tłumikiem. Chcieli przeprowadzić kontrolę. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, a reakcją 26-latka była ucieczka. – Uciekał ulicą Kłodzką przez około trzy kilometry, by ostatecznie wjechać na teren jednej z  posesji. Kiedy droga wewnętrzna się skończyła, uciekinier swoją podróż zakończył na dachu budynku gospodarczego, gdzie został zatrzymany przez policjantów po tym jak wybiegł z samochodu – informują w wałbrzyskiej policji.

 

Dodają, że 26-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc w trakcie legitymowania oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Poszerzone źrenice i bełkotliwa mowa wskazywały natomiast,, że może być także pod wpływem narkotyków, do czego przyznał się. W tej sytuacji zlecono pobranie krwi do badań laboratoryjnych. A w trakcie cie czynności mundurowi znaleźli przy boguszowianinie także dwa woreczki ze środkami psychotropowymi w postaci metamfetaminy. To nie był jednak koniec kłopotów 26-latka. Mężczyzna posiadał już wydane przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w 2018 i 2019 roku dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami i był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym.

 

Przyznał się także do kradzieży w ostatnich miesiącach paliwa na stacjach benzynowych naszego miasta, Świdnicy oraz Kamiennej Góry, gdzie łączna wartość start oszacowana została na blisko 4,5 tysiąca złotych, włamania do samochodu i kradzieży elektronarzędzi o wartości 4 tysięcy złotych, które policjanci w toku wykonanych czynności odzyskali oraz kradzieży dwóch pojazdów – także odnalezionych wcześniej przez funkcjonariuszy.

 

Podejrzany odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, jazdę bez uprawnień i pomimo zakazów sądowych oraz najprawdopodobniej – jeżeli wyniki badań krwi to potwierdzą – pod wpływem narkotyków i ich posiadanie, a także spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kradzieże paliwa, samochodów oraz kradzież z włamaniem do pojazdu. Za te wszystkie czyny 26-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10 oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

 

COMMENTS