HomeŚląskie

Uber Eats rozszerza swoją działalność. Jest już dostępny w Gliwicach i Sosnowcu

Uber Eats rozszerza swoją działalność. Jest już dostępny w Gliwicach i Sosnowcu

Do Gliwic i Sosnowca trafia aplikacja Uber Eats. Wcześniej można było z niej korzystać w woj. śląskim wyłącznie w Katowicach. Teraz usługa pozwalająca na zamawianie jedzenia z lokalnych restauracji poprzez aplikację w smartfonie będzie dostępna w innych miastach.

Pierwsze były Katowice, teraz dołączą do nich Gliwice i Sosnowiec. To właśnie tam trafi aplikacja Uber Eats, czyli usług pozwalająca na zamawianie jedzenia z lokalnych restauracji poprzez aplikację w smartfonie. Na początek zostały przewidziane promocje dla użytkowników, dzięki czemu dania z ponad 50 restauracji w obu miastach można zamówić ze specjalną zniżką.

 

– Jeszcze na początku tego roku, na gastronomicznej mapie Uber Eats było 5 polskich miast. W kwietniu dołączyły do niej Katowice, a dziś kolejne dwa miasta konurbacji górnośląskiej. W sumie, w całej Polsce, z aplikacji można skorzystać już w 14 lokalizacjach – mówią przedstawiciele Uber Eats.

 

Co zrobić, by skorzystać ze zniżki? W celu skorzystania ze specjalnej oferty w Gliwicach i Sosnowcu należy pobrać aplikację Uber Eats na swojego smartfona. Następnie, po jej uruchomieniu, w zakładce „Promocje” użytkownicy korzystający z aplikacji po raz pierwszy mogą wpisać jeden z kodów promocyjnych, dostępnych dla każdego z miast:

 

 

  • Gliwice – GLIWICE3X15

 

  • Sosnowiec – SOSNOWIEC3X15

 

 

Osoby korzystające z Uber Eats po raz pierwszy mogą składać zamówienia z ponad 50 restauracji (po 25 w każdym mieście), serwujących dania zróżnicowanych kuchni. Kody promocyjne obowiązują do 2 grudnia 2019 roku. Promocja ważna jest dla nowych użytkowników, na 3 pierwsze z zamówienia. Użytkownicy telefonów z systemem operacyjnym Android znajdą Uber Eats w sklepie Google Play. Natomiast posiadacze smartfonów z systemem iOS pobiorą ją ze sklepu App Store. – Cieszymy się, że Gliwice i Sosnowiec są kolejnymi – odpowiednio 13. i 14. – miastami na polskiej mapie Uber Eats. Tylko w nich jesteśmy w stanie dotrzeć do potencjalnie 400 tys., a łącznie, w całym naszym kraju już do ponad 6,5 mln Polaków. W tym roku niemal potroiliśmy liczbę lokalizacji, w których dostępna jest nasza platforma. Dziękujemy za zaufanie i obiecujemy nie zwalniać tempa – zapewnia Jakub Pietraszek, General Manager w Uber Eats Polska.

 

Jak czytamy w komunikacie prasowym, wśród gliwickich i sosnowieckich restauracji na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza 10 lokali, które podbijają kubki smakowe zarówno rodowitych Ślązaków, jak i turystów odwiedzających region. Swoistą “pierwszą dziesiątkę” restauracji, cieszących się powodzeniem konsumentów tworzą kolejno:

 

Gliwice:

 

 

  1. SzAMMa Dom Polskiego Wina – nowoczesna kuchnia polska

 

  1. Zdrowa Krowa – restauracja amerykańska (burgery, steki)

 

  1. Szynk na Winklu – klasyczna polska kuchnia

 

  1. Polsko Włoski Pasta Express – domowe włoskie dania (pizza, makarony)

 

  1. Sushi Kushi – restauracja sushi

 

 

Sosnowiec:

 

 

  1. Pepe nero – kuchnia włoska

 

  1. Talio pitalio – hot dogi

 

  1. Chicago Bar&Restaurant – kuchnia amerykańska

 

  1. Yogo Sushi – klasyczne, japońskie sushi

 

  1. Pogoń w Piwnicy – pizzeria

 

 

 

Pełna lista restauracji współpracujących z Uber Eats w Gliwicach i Sosnowcu obejmuje ponad 50 lokali.

 

Uber Eats: z czym to się je? To intuicyjna aplikacja mobilna łącząca użytkowników z restauracjami oraz dostawcami – partnerami Ubera, którzy oferują możliwość dowozu wybranego posiłku w szybkim czasie. Co ważne: w Uber Eats nie ma minimalnej kwoty zamówienia. Nie trzeba zatem spełnić wymogu osiągnięcia określonego pułapu cenowego, aby restauracja przyjęła nasze zamówienie. Od kliknięcia wybranego dania w aplikacji i złożenia zamówienia, do przyjazdu kuriera upływa zazwyczaj poniżej 32 minut. Trasę dostawcy można śledzić na bieżąco na mapie w aplikacji, podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z aplikacji Uber do zamawiania przejazdu. Użytkownik wie też, o której godzinie dotrze do niego dostawca. Płatność za jedzenie pobierana jest z podpiętej do aplikacji karty bankowej.

 

Uber Eats w Polsce W Polsce usługa Uber Eats działa już od ponad 2 lat. Pierwszym miastem, w którym Uber Eats wystartował, była Warszawa. Dzisiaj jest dostępny w 14 miastach w Polsce. Oprócz stolicy, Gliwic, Sosnowca i Katowic, są to: Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Łódź, Lublin, Bydgoszcz i Toruń. Rosnąca popularność aplikacji nad Wisłą szybko sprawiła, że Polska stała się jednym z największych rynków dla tej platformy w całej Europie. Usługa Uber Eats jest obecnie dostępna w ponad 250 miastach na całym świecie. Umożliwia użytkownikom zamawianie posiłków z ponad 60 tysięcy restauracji.

 

aipCOMMENTS