Tyszka (Kukiz’15): PiS krytykował polityków PO występujących na taśmach, a teraz “odwraca kota ogonem”

Tyszka (Kukiz’15): PiS krytykował polityków PO występujących na taśmach, a teraz “odwraca kota ogonem”

Politycy komentowali w Trójce konsekwencje ujawnienia nagrań z udziałem premiera, ówczesnego prezesa banku BZ WBK Mateusza Morawieckiego. W tym tygodniu zapis rozmów w nieistniejącej już warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele opublikował portal Onet.
Wiceminister kultury Jarosław Sellin z PiS uważa, że ujawnione nagrane rozmowy kompromitują nie obecnego premiera, ale jego rozmówców – osób z najbliższego otoczenia Donalda Tuska. “Mateusz Morawiecki ograniczył się do rozważań o charakterze geopolitycznym” – mówił polityk Prawa i Sprawiedliwości.
Stanisław Tyszka z Kukiz ’15 uważa, że taśmy dyskwalifikują moralnie premiera. Wicemarszałek Sejmu zarzucił też rządzącym hipokryzję. Jak mówił, PiS krytykował polityków PO występujących na taśmach, a teraz “odwraca kota ogonem”
Doradczyni prezydenta Barbara Fedyszak-Radziejowska uważa, że nie można zrównywać nagrań z udziałem polityków PO z tymi, na których jest premier Morawiecki. “Nie godzę się na symetrię” – mówiła. W jej opinii, ówczesny prezes BZ WBK był raczej kimś z zewnątrz niż częścią tamtego środowiska.
Z taką rolą premiera w aferze nie zgadza się Andrzej Halicki z PO. Jego zdaniem, publikacja taśm to efekt rozgrywek wewnętrznych w PiS, a “dni Mateusza Morawieckiego w partii są policzone”
Afera podsłuchowa wybuchła w czerwcu 2014 roku po publikacji w tygodniku “Wprost” stenogramów z nielegalnie podsłuchanych rozmów polityków. Nagrań dokonywano od lipca 2013 do czerwca 2014 w kilku warszawskich restauracjach, a wśród podsłuchiwanych byli urzędujący wtedy szef rządu Donald Tusk i byli ministrowie, przedsiębiorcy oraz prezesi NBP i NIK.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Trójka/to/kj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce





COMMENTS

WORDPRESS: 0