HomePOLSKA

Tyskie i Lech w rękach Japończyków

Tyskie i Lech w rękach Japończyków

Japońska grupa Asahi sfinalizowała zakup należących wcześniej do SABMiller firm w Europie Centralnej oraz ich marek. Japończycy będą teraz właścicielami takich marek jak Tyskie, Lech czy Pilsner Urquel.

Pod koniec marca Komisja Europejska wydała zezwolenie na połączenie SABMiller i AB InBev – dwóch największych firm piwowarskich na świecie. Dzięki temu powstała nowa grupa o nazwie Asahi Breweries Europe Ltd. Jej centrala regionalna zlokalizowana będzie w Pradze. – Minione 24 miesiące były dla naszej firmy czasem transformacji. W październiku 2016 Asahi sfinalizowało przejęcie firm we Włoszech, Holandii i Wielkiej Brytanii, które należały do niedawna do SABMiller, a wraz z nimi przede wszystkim marek Peroni, Grolsch i Meantime.

Teraz dodaliśmy do tego portfela środkowoeuropejskie przedsiębiorstwa SABMiller. Dzięki tej transakcji firma Asahi może z dumą mówić o połączeniu sił ze światowej klasy browarami, z których wywodzą się czołowe marki piwa, takie jak Tyskie, Lech, Timisoreana, Dreher, Ursus, Saris i oczywiście Pilsner Urquell, czyli pierwszy na świecie złoty lager – skomentował Ryoichi Kitagawa w imieniu Asahi Group Holdings Ltd.

Również Kompania Piwowarska jest zadowolona z tego, że będzie stanowić część grupy z ponad stuletnią tradycją warzenia piwa. – Dla naszej firmy i marek piwa jest to naprawdę fascynujące wydarzenie. Jestem pewien, że dzięki dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem w doskonaleniu zarządzania, a także w zakresie produkcji i sprzedaży marek piwa, korzyści odniesie zarówno Asahi, jak i Kompania Piwowarska. Jestem głęboko przekonany, że pomoże to nam w realizacji strategii i wzmacnianiu wiodącej pozycji rynkowej – podsumował Andrew Highcock, prezes Kompanii Piwowarskiej.

AN(aip), Fot. ARC

COMMENTS