HomePOLSKA

Tysiące hektarów powalonych drzew po nawałnicach

Tysiące hektarów powalonych drzew po nawałnicach

Po nawałnicach, które przeszły w ostatnich dniach nad Polską, wstępne szacunki mówią o ponad 26 tysiącach hektarów zniszczonego lasu i około 6,6 miliona metrów sześciennych połamanych drzew – informują Lasy Państwowe. Największe straty zanotowano w nadleśnictwach na Pomorzu.

W komunikacie Lasów Państwowych czytamy, że na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku wichury zniszczyły 100 hektarów lasów i około 300 tysięcy metrów sześciennych drzew. Na terenie tamtejszej dyrekcji najbardziej ucierpiały lasy w nadleśnictwach Kościerzyna, Lipusz i Cewice.
Lasy Państwowe informują także, że od chwili przejścia nawałnic leśnicy cały czas są obecni w terenie. Nadal trwa szacowanie strat. Jednak już teraz wiadomo, że są one ogromne. Na zniszczonych obszarach obowiązuje zakaz wstępu do lasu.
W regionalnych dyrekcjach LP dotkniętych klęską już powołano sztaby kryzysowe. W poniedziałek odbędzie się narada zwołana przez dyrektora generalnego Lasów Państwowych, podczas której dyrektorzy regionalni przedstawią plan dalszych działań na tych terenach. Dyrektor generalny wyda też decyzję o wprowadzeniu stanu siły wyższej na terenach dotkniętych klęską.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/lasy.gov.pl/dwi/SiekajCOMMENTS