Tymczasowy areszt dla Kamila K. zatrzymanego wczoraj w Poznaniu

Tymczasowy areszt dla Kamila K. zatrzymanego wczoraj w Poznaniu

Poznański sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące Kamila K., zatrzymanego wczoraj po akcji antyterrorystów. Mężczyzna zabarykadował się w jednym z mieszkań przy ulicy Inflanckiej w Poznaniu.

Informację o aresztowaniu mężczyzny potwierdził w rozmowie z IAR rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu młodszy inspektor Andrzej Borowiak. “Chcę podkreślić, że on ze względu na to, iż wcześniej był poszukiwany przez sąd listem gończym (ma do odbycia 3-letni wyrok), będzie przebywał w areszcie i więzieniu tak długo jak będzie to konieczne jeżeli chodzi o postępowanie karne oraz do zakończenia wyroku, który został wydany i uprawomocniony jakiś czas temu” – wyjaśnia rzecznik wielkopolskiej policji.
Przed południem Kamil K. usłyszał prokuratorskie zarzuty: posiadania i produkcji narkotyków, uszkodzenia samochodu, gwałtu, kierowania gróźb karalnych oraz znęcania się fizycznego i psychicznego.
Zatrzymany wczoraj mężczyzna miał przy sobie dwa pistolety gazowe. Ma 34 lata, jest mieszkańcem Katowic. W Poznaniu mieszkał z partnerką w wynajmowanym mieszkaniu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Jolanta Turkowska/kano

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0