Tym Jeepem pokonasz każdą przeszkodę ! Nowy KrawLer zachwyca

Tym Jeepem pokonasz każdą przeszkodę ! Nowy KrawLer zachwyca

Marka Jeep uchodzi za jednego z najlepszych producentów samochodów terenowych na świecie. Amerykańska firma postanowiła przypomnieć, że do wypraw w nieznane nadaje się nie tylko bezkompromisowy Wrangler.

 

Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie Jeep zaprezentował specjalną wersję modelu Cherokee. Zbudowany na bazie wersji Trailhawk Cherokee KrawLer został przystosowany do pokonywania trudnego terenu.

 

Wywodząca się ze słowa „crawler” nazwa stanowi nawiązanie do „rock crawler” – prototypów samochodów terenowych, które mogą pokonywać najbardziej ekstremalne przeszkody. Natomiast „KL” jest kodem identyfikującym rodzinę Cherokee. Samochód został podniesiony, aby stawić czoła najbardziej ekstremalnym warunkom terenowym. Wiele akcesoriów pochodzi z oferty firmy Mopar – od specjalnego zawieszenia do opon terenowych BF Goodrich KM2 255/80 R17, od szerszych błotników do płyt ochronnych i progów. Model wyróżnia się lakierem.

 

Matowa zieleń odnosi się do tradycji marki Jeep i efektownie kontrastuje z zewnętrznymi i wewnętrznymi elementami w kolorze szarego kwarcu. Samochód pokazowy KrawLer został wyposażony w silnik 3.2 V6 Pentastar o mocy 272 KM, 9-stopniową, automatyczną skrzynię biegów oraz napęd na wszystkie koła „Jeep Active Drive Lock” z niskim przełożeniem i blokadą tylnego mechanizmu różnicowego.

, foto Tomasz SzmandraCOMMENTS

WORDPRESS: 0