Tygrys na balu maturalnym w Miami. Wszczęto śledztwo (wideo)

Tygrys na balu maturalnym w Miami. Wszczęto śledztwo (wideo)

Florydzka agencja ds. ochrony dzikiej przyrody wszczęła śledztwo po tym, jak na balu maturalnym w Miami pojawił się tygrys w klatce.

Piątkowy bal zorganizowano dla uczniów Christopher Columbus High School. Tematem przewodnim imprezy była dżungla, ale poza utrzymanymi w tym klimacie dekoracjami postanowiono wykorzystać żywe zwierzęta – poza tygrysem także lemura, fenka pustynnego i dwa ptaki ara.

Na nagraniu zamieszczonym na Facebooku widać tygrysa w klatce ustawionej na środku parkietu do tańca. W pobliżu odbywa się występ tancerzy z pochodniami.

Incydent zdenerwował obrońców praw zwierząt, w tym organizację PETA, a także wielu internautów, którzy wyrazili swoją irytację w mediach społecznościowych. Agencja Florida Fish and Wildlife Conservation Commission (FWC) bada sprawę, ale podkreśla, że pokazy dzikich zwierząt nie są zabronione przez stanowe prawo. Dlatego sprawdzi przede wszystkim, czy przestrzegano przepisów.

Szkoła zapewniła, że zwierzęta były pokazywane w “ściśle kontrolowanej sytuacji”, a dostarczone zostały przez instytucje działające na licencji FWC.

(łd)COMMENTS

WORDPRESS: 0