HomeKultura

TVP podpisało umowę z Episkopatem. W planach codzienne msze, koronka i nowe programy katolickie

TVP podpisało umowę z Episkopatem. W planach codzienne msze, koronka i nowe programy katolickie

Przedstawiciele Episkopatu i TVP z Jackiem Kurskim na czele podpisali nowe porozumienie o współpracy. Oferta Telewizji Polskiej ma poszerzyć się o nowe programy katolickie. Sprawdź szczegóły.

 

Telewizja Polska i przedstawiciele katolickiego Episkopatu podpisali nową umowę o współpracy. Jest to nowelizacja dotychczasowego porozumienia z 2008 roku, za rządów Donalda Tuska.

Nowa umowa w dużej mierze sankcjonuje rozwiązania, które już zostały wprowadzone. Chodzi przede wszystkim o codzienną transmisję mszy, która jest emitowana o godz. 7:00 w TVP1, a także Koronki do Miłosierdzia Bożego, która jest transmitowana każdego dnia o godz. 15:00 na antenie TVP3.

Nowa umowa stworzy także nowe możliwości działania dla Redakcji Programów Katolickich, która ma przygotować nowe programy promujące wartości chrześcijańskie. Część z nich ma trafić do ramówki TVP Info. Na chwilę obecną na kanale informacyjnym w każdą niedzielę można oglądać program “Kościół z bliska”.

Sygnatariuszami porozumienia ze strony Nadawcy Publicznego byli prezes Jacek Kurski oraz Mateusz Matyszkowicz. Konferencję Episkopatu Polski na spotkaniu reprezentował biskup Artur Miziński, a dokument podpisał również arcybiskup Wacław Depo, Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu.

Na razie nie wiadomo, jakie nowe programy katolickie mogą znaleźć się w ramówce TVP. Decyzje w tej sprawie zostaną zapewne podjęte w najbliższym czasie.

Red. Maciej Witkowski PolskaPress AIP

COMMENTS