HomePILNE

TVP atakuje Trzaskowskiego. Chodzi o nielegalne zbieranie podpisów poparcia dla jego kandydatury

TVP atakuje Trzaskowskiego. Chodzi o nielegalne zbieranie podpisów poparcia dla jego kandydatury

Minister zdrowia Łukasz Szumowski krytykuje opozycję po tym, jak portal tvp.info zamieścił wideo, na którym – jak piszą autorzy – widać nielegalne zbieranie podpisów poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego. Według TVP, działo się to w biurze rachunkowym w Warszawie, należącym do radnej Koalicji Obywatelskiej.

 

 

Minister Łukasz Szumowski był o sprawę pytany w programie “O co chodzi” na antenie TVP Info. “Mam wrażenie, że pan prezydent Trzaskowski wyprzedził w tej gonitwie Senat, który zdecydowanie się zapóźnia. Nie wiem, czy to jest taka rywalizacja szybkości pomiędzy panem prezydentem a panem marszałkiem, ale w każdym razie na pewno tutaj do przodu za bardzo chyba trochę jest pan prezydent Trzaskowski. Po drugie: ja pamiętam, że niektórzy politycy Platformy mówili o krwi na rękach w związku z wyborami korespondencyjnymi. Rozumiem, że teraz już żaden nie ma oporów, żeby zbierać podpisy” – mówił Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia powiedział, że kontakt bezpośredni przy zbieraniu podpisów jest bliższy niż w przypadku wyborów korespondencyjnych. Opozycja krytykowała propozycję tych ostatnich, planowanych na 10 maja, argumentując to między innymi zagrożeniem epidemicznym.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/TVP Info/d mj/w dw

COMMENTS