HomePILNE

Turyści z Polski: matka i syn zginęli wskutek tragicznych pożarów w Grecji

Turyści z Polski: matka i syn zginęli wskutek tragicznych pożarów w Grecji

Turyści z Polski: matka i syn zginęli wskutek tragicznych pożarów w Grecji. Ich ciała zostały znalezione dziś rano w morzu – poinformował Adam Górczewski, rzecznik biura podróży “Grecos”, które było organizatorem wyjazdu z udziałem Polaków.

 

Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik biura, rodzina przebywała w hotelu w Attyce. “Hotel nie był dotknięty pożarem, jednak obok była sytuacja dosyć niebezpieczna” – powiedział Adam Górczewski. “Nie wiem co spowodowało, że Polacy znaleźli się w morzu. To wyjaśnia tamtejsza policja, z którą jesteśmy w kontakcie” – powiedział rzecznik. Dodał również, że biura podróży objęło opieką rodzinę tragicznie zmarłych.

 

Kobieta przebywała na wakacjach w Grecji razem z mężem i dwoma synami. Zarówno mąż, jak i drugi syn żyją i są pod opieką biura podróży.

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych na Twitterze apeluje, by Polacy przebywający w Grecji zachowali szczególną ostrożność, śledzili informacje lokalnych służb i stosowali się do poleceń służb porządkowych. W szalejących w tym kraju pożarach zginęło 60 osób.

IAR/MR/Siekaj

COMMENTS