HomeŚwiat

Turcja przekaże Rosji ciało pilota zestrzelonego bombowca

Turcja przekaże Rosji ciało pilota zestrzelonego bombowca

Samolot z ciałem pilota rosyjskiego bombowca Su24 jest już w drodze do Ankary. Turecki premier Ahmet Davutoğlu poinformował, że od wczorajszego wieczoru jest ono już na terytorium jego kraju i wkróce zostanie przekazane Moskwie. Według jego zapewnień, wcześniej będzie przygotowane do pogrzebu w obrządku prawosławnym.
Przedstawiciel władz rosyjskich odebrał dzisiaj ciało w regionie Hatay na południu Turcji.
Ahmet Davutoğlu powiedział przed odlotem do Brukseli na unijny szczyt w sprawie migracji, że “dopóki nad Syrią operują rożne siły, które mają różne cele, do podobnych incydentów jak z zestrzeleniem rosyjskiego bombowca będzie dochodziło coraz częściej, jeśli nie będzie przekazu informacji i koordynacji operacji”.
Rosyjska maszyna była zestrzelona przez tureckie lotnictwo i spadła na terytorium syryjskim w prowincji Latakja. Strona turecka twierdzi, że bombowiec naruszył jej przestrzeń powietrzną. Moskwa utrzymuje, że samolot był nad Syrią. Wczoraj prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret wprowadzający ograniczenia w relacjach z Turcją. Zakłada on m.in. ,
zakaz lub ograniczenie importu do Rosji produktów i usług pochodzących z Turcji. Nie precyzuje jednak, o jakie towary chodzi.
Sankcje dotyczą też wydawania nowych pozwoleń na pracę dla obywateli Turcji, ograniczeń w ruchu turystycznym i wydawania wiz
.
RiaNowosti/IAR/dyd

COMMENTS