HomeCiekawostki

Tu znajdziesz poradnik-przewodnik dla przedsiębiorców i pracowników dotyczący tarczy antykryzysowej

Tu znajdziesz poradnik-przewodnik dla przedsiębiorców i pracowników dotyczący tarczy antykryzysowej

Na stronie internetowej Polskiego Funduszu Rozwoju opublikowano poradnik-przewodnik dla przedsiębiorców i pracowników dotyczący tarczy antykryzysowej. Pakiet ustaw ma przeciwdziałać skutkom gospodarczym pandemii koronawirusa, zapewniać zachowanie zatrudnienia i płynności w firmach.

Podręcznik został ona podzielony na trzy części: pierwsza to omówienie rozwiązań, które zostały wprowadzone nowymi przepisami, czyli kto, co, jak, gdzie i kiedy może uzyskać pomoc; druga dotyczy oferty instytucji, które są zrzeszone w Grupie PFR, czyli na przykład BGK, ARP i PAIH.

Na trzecią część podręcznika składają się składać podpowiedzi – rady dla przedsiębiorców, jak w czasach pandemii zarządzać firmą, jak dostosowywać się do tej sytuacji.

Tarcza antykryzysowa ma pięć filarów: wsparcie służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycji publicznych, a także utrzymanie miejsc pracy.
Pakiet został przyjęty przez Sejm 28 marca.

Projekty ustaw opracowały: Ministerstwo Rozwoju; Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej; Ministerstwo Finansów; ZUS; PFR; KNF; MS; MSWiA, pod nadzorem KPRM i we współpracy z innymi ministerstwami oraz instytucjami publicznymi.

Przewodnik znajduje się pod linkiem https://pfr.pl/tarcza

Niezbędne informacje umieszczono też na stronie gov.pl/tarczaantykryzysowa. (…)

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ wcze./#Prostak / w gaj

COMMENTS