Trzynaste emerytury będą świadczeniem stałym

Trzynaste emerytury będą świadczeniem stałym

Emeryci i renciści corocznie będą otrzymywać dodatkowe świadczenie w wysokości najniższej emerytury. “Tak zwana “trzynastka” będzie świadczeniem stałym” – powiedziała IAR minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Wyjaśniła, że tegoroczne trzynastki emeryci otrzymają w kwietniu i aby je otrzymać nie będzie trzeba składać żadnych dodatkowych wniosków. ZUS razem z terminem wypłaty emerytury czy renty przekaże to dodatkowe świadczenie.

Minister Marlena Maląg podkreśliła, że trzynastą emeryturę otrzyma ponad 9 milionów 800 tysięcy emerytów i rencistów i że jest to forma podziękowania za wychowanie młodego pokolenia.Zaznaczyła, że żyjemy coraz dłużej i jest potrzeba wsparcia.

Także prezydent Andrzej Duda podpisując wczoraj ustawę podkreślał, że ważne jest, by każde pokolenie było w należyty sposób zabezpieczone. Zwrócił uwagę, że sytuacja gospodarcza w Polsce wygląda dobrze i po konsultacjach z premierem Mateuszem Morawieckim podjęto decyzję, iż trzynasta emerytura zostaje wprowadzona na stałe. Będzie ona wypłacana w każdym kolejnym roku w wysokości najniższej emerytury na dzień 1 marca danego roku.

W tym roku trzynasta emerytura będzie wynosiła 1200 złotych brutto.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Elżbieta Łukowska/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0