HomePOLSKA

Trzy godziny trwało posiedzenie kierownictwa PiS. “Zdecydowane rozstrzygnięcia”

Trzy godziny trwało posiedzenie kierownictwa PiS. “Zdecydowane rozstrzygnięcia”

Trzy godziny trwało posiedzenie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy. W spotkaniu uczestniczyli m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki czy wiceszefowie partii m.in. Joachim Brudziński i Beata Szydło. Politycy PiS opuszczający siedzibę partii nie rozmawiali z dziennikarzami.

Rzecznik PiS Anita Czerwińska powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że podjęto decyzję o zdecydowanych rozstrzygnięciach. Dodała, że opinia publiczna zostanie poinformowana o nich w niedługim, stosowanym czasie.
W zeszłym tygodniu Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra i ogranicza ubój rytualny. Ustawę poparło 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 się wstrzymało. Mimo dyscypliny klubowej w klubie PiS przeciw ustawie zagłosowało 38 jego członków. W tym gronie było kilkunastu posłów należących do PiS oraz wszyscy posłowie Solidarnej Polski. Od głosu wstrzymało się 15 posłów drugiego z koalicjantów, czyli Porozumienia.

W związku ze złamaniem dyscypliny w głosowaniu w piątek 15 posłów PiS zostało zawieszonych w prawach członka partii. Wobec kilku kolejnych posłów toczą się postępowania wyjaśniające.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Fabisiak/w kj

COMMENTS