HomeSport

Trzy bramki w 34 sekundy! Chicago Blackhawks pokonali Colorado Avalanche

Trzy bramki w 34 sekundy! Chicago Blackhawks pokonali Colorado Avalanche

Chicago Blackhawks pokonali na własnym terenie Colorado Avalanche 6 – 3

Było to starcie Dawida z Goliatem. Blackhawks z dnia na dzień umacniają swoją pozycję na szczycie tabeli konferencji zachodniej, Avalanche z dorobkiem zaledwie 20 zwycięstw w 71 rozegranych meczach są w tym sezonie najgorszą drużyną w lidze.
Blackhawks rzucili się na swoich przeciwników w pierwszych minutach gry. W efekcie, w piątej minucie pierwszej tercji wynik meczu otworzył Patrick Kane.
Niestety później entuzjazm Czarnych Jastrzębi gdzieś się rozpłynął i inicjatywę przejęli goście.
Jeszcze w pierwszej tercji, po dwóch bramkach Mikhail’a Grigorienko w 9 i 16 minucie, Avalanche wyszli na prowadzenie.
W drugiej tercji, podczas której jedynym wyróżniającym się zawodnikiem Chicago był stojący w bramce Scott Darling, goście zdobyli niespodziewanie trzeciego gola. Jego autorem, w 17 minucie był Sven Andrighetto.
Kiedy kibice w United Center powoli zaczęli oswajać się z widmem porażki, Blackhawks nagle się przebudzili, i to w wielkim stylu. W jedenastej minucie trzeciej tercji zdobyli aż 3 gole!
Zaczęło się od trafienia Jonathan’a Toews’a. 17 sekund później wyrównującą bramkę zdobył Richard Panik.
Po kolejnych 17 sekundach i bramce Artemi’ego Panarin’a Blackhawks prowadzili 4 – 3.
Zszokowani Avalanche pozwolili wbić sobie kolejnego gola zaledwie 3 minuty później. Jeremy’ego Smitha pokonał po raz drugi Jonathan Toews zdobywając swoją 20 bramkę w tegorocznych rozgrywkach.
Goście nie mając nic do stracenia wycofali w końcówce meczu bramkarza. Na 2 sekundy przed końcową syreną wynik meczu, strzałem do pustej bramki ustalił Tanner Kero.

Po rozegranych wczoraj meczach przewaga Chicago Blackhawks nad drugimi w tabeli konferencji wschodniej Minnesota Wild wzrosła do 6 punktów. Wild przegrali wczoraj wyjazdowy mecz z Winnipeg Jets 4 – 5.
Dziś Czarne Jastrzębie odpoczywają. Jutro, zagrają w United Center z Vancouver Canucks.

Łukasz Dudka (Polski.FM)

COMMENTS