HomeSport

Trzech reprezentantów nie zagra z Koreą Południową. Opuszczają dalszą część zgrupowania

Trzech reprezentantów nie zagra z Koreą Południową. Opuszczają dalszą część zgrupowania

Karol Linetty, Bartosz Bereszyński i Dawid Kownacki nie zagrają w drugim spotkaniu towarzyskim reprezentacji podczas marcowego zgrupowania. Dwóch pierwszych zawodników wraca do klubów z powodu urazów, natomiast w przypadku Kownackiego, Adam Nawałka stwierdził, iż przyda się on kadrze młodzieżowej.

 

Występ Bartosza Bereszyńskiego był wątpliwy już od samego początku zgrupowania. W minioną niedzielę obrońca nabawił się kontuzji mięśnia przywodziciela. Opuścił plac gry i na kadrę udał się już z urazem. Adam Nawałka nie chciał ryzykować pogłębienia kontuzji, więc podjął decyzję o odesłaniu zawodnika. Na miano pechowca zasługuje Karol Linetty, który w spotkaniu z Nigerią dostał niepowtarzalną szansę, by wygrać rywalizację o pierwszy skład z Krzysztofem Mączyńskim i zszedł z boiska już w 19. minucie. Przy starciu z Nigeryjczykiem zawodnik Sampdorii złapał się za głowę i po chwili został zniesiony na noszach. Jak się okazało, pomocnik ma problemy z okiem. Jak poinformował na Twitterze rzecznik prasowy PZPN-u, Jakub Kwiatkowski, obaj zawodnicy wracają do Włoch, gdzie przejdą rekonwalescencję.

Dawid Kownacki – za sprawą decyzji Adama Nawałki – opuścił zgrupowanie dorosłej kadry, by wzmocnić młodzieżówkę przed starciem z Litwą.

COMMENTS