HomePOLSKA

Trzaskowski zapowiedział odpartyjnienie Kancelarii Prezydenta RP

Trzaskowski zapowiedział odpartyjnienie Kancelarii Prezydenta RP

Rafał Trzaskowski, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, zapowiedział, że jeżeli zostanie prezydentem, wprowadzi zasadę bezpartyjności w Kancelarii Prezydenta RP. “Silny prezydent – mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej – potrafi się wznieść ponad swoje otoczenie i odbudować wspólnotę”.

Rafał Trzaskowski podkreślał, że Prezydent RP w momencie zaprzysiężenia nie może należeć do żadnej partii politycznej. “Ta tradycja w Polsce od dawna obowiązuję. Ja chcę wprowadzić kolejną zasadę – zasadę bezpartyjności Kancelarii Prezydenta RP” – powiedział wiceprzewodniczący PO. Rafał Trzaskowski dodał, że w Kancelarii Prezydenta będą pracować ludzie z różnych środowisk. Zastrzegł jednak, że każda osoba, która będzie członkiem partii politycznej, w momencie zaprzysiężenia do Kancelarii będzie musiała złożyć legitymację partyjną.

Obecny prezydent Warszawy zaapelował również do prezydenta Andrzeja Dudy, aby stanął do otwartej debaty prezydenckiej. “Wielokrotnie apelowałem do pana prezydenta o odwagę, żeby nie organizować kolejnej ustawki z TVP” – powiedział Rafał Trzaskowski. Kandydat na prezydenta podkreślił, że Polacy zasługują na prawdziwą i otwarta debatę.

Wczoraj TVN, Onet oraz WP poinformowały, że zaplanowana na dziś debata kandydatów na prezydenta nie odbędzie się, ponieważ prezydent Andrzej Duda odmówił w niej udziału. Na poniedziałek zaplanowana jest debata telewizji publicznej w Końskich. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, Telewizja Polska ma obowiązek organizowania debat telewizyjnych podczas wyborów prezydenckich.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Facebook/d mk/w dyd

COMMENTS